Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela zwykła – 20.09.2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek – święto św. Mateusza Ewangelisty, w środę – wspomnienie św. Ojca Pio, a w piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej we Fromborku

2. Informuję, że Pierwsza Komunia Święta dzieci klas III odbędzie się w niedzielę, 16 maja 2021 r. Rodziców i dzieci z klas trzecich zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę, 4 października, rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00. 

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania dzisiaj, po Mszy św. o godz. 13.15. Sakrament bierzmowania zostanie udzielony w sobotę, 3 października, o godz. 11.00.

4. W dniach od 25 – 27 września br. odbędzie się w Sanktuarium w Gietrzwałdzie XXI Triduum Różańcowe. Serdecznie zapraszamy członków Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, Kół Żywego Różańca i wszystkich innych wspólnot. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną się włączyć do modlitwy za Kościół i Ojczyznę, w intencji polskich rodzin, o nowe i święte powołania do kapłaństwa oraz życia konsekrowanego i misyjnego, w intencji prześladowanych Chrześcijan. Szczegóły na plakacie oraz ulotkach przy wyjściu z kaplicy.

5. Kontynuujemy prace przy budowie kościoła. W mijającym tygodniu została zalana betonem pierwsza część fundamentów nawy bocznej. Dziękuję za pomoc w pracach Henrykowi Krysiakowi, Jurkowi Burskiemu oraz Ryszardowi Koźniewskiemu. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego dzieła budowy kościoła, za ofiary składane na ten cel.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy rodzicom dzieci komunijnych.

7. Pozdrawiam wszystkich gości i parafian. Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Niech Pan Bóg wszystkim hojnie błogosławi.