Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020 r.

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, inaczej nazywana uroczystością Pięćdziesiątnicy, która kończy okres wielkanocny. W przyszłą niedzielę 7 czerwca kończy się czas Komunii św. wielkanocnejWszystkich, którzy jeszcze tego obowiązku nie spełnili, zachęcam do spowiedzi i Komunii św. w ciągu tygodnia.

2. Dzisiaj zakończenie nabożeństw majowych Mszą św. godz. 18.00 przy kapliczce na końcu ul. Gościnnej.

3. W wyniku zniesienia obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią, w kaplicy nie ma już limitu ilości wiernych uczestniczących w liturgii, jednakże w dalszym ciągu w miejscach kultu obowiązuje wymóg noszenia masek zakrywających usta i nos. Arcybiskup Józef Górzyński, Metropolita Warmiński odwołał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. z dniem 30 maja.  Osoby chore są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

4. W czerwcu litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odmawiana  pod koniec Mszy jako dziękczynienie po przyjętej Komunii. 

5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała.  W związku z aktualną sytuacją epidemiczną prawdopodobnie procesja odbędzie się w tradycyjnej formie. Tego dnia będą odprawione dwie Msze św.: o godz. 09.00 i 11.00 (na zewnątrz, przed kaplicą), a po niej procesja.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek, 4 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia Kapłańskiego. W pierwszy piątek Msza św. o godz. 18.00 oraz Adoracja Najśw. Sakramentu. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30. W I-szą sobotę Różaniec o godz. 08.30 oraz Msza św. dla róż różańcowych.

7.  Trwają prace związane z założeniem głównego dachu. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za wsparcie budowy Kościoła. 

  Proszę o modlitwę w intencji bezpiecznych i pomyślnych prac.

8. Dziękuję bardzo za sprzątanie kaplicy i kwiaty państwu Pepol.

9. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa oraz światła Ducha Świętego.