Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 r.

1.  Wprawdzie z ograniczeniami, ale jednak możemy ponownie gromadzić się na Mszy św. Kto lęka się zgromadzeń niedzielnych, może uczestniczyć we Mszy św. w dni powszednie (codziennie o godz. 18.00). Wszystkich, którzy nie dali rady przystąpić do spowiedzi przed świętami wielkanocnymi, zachęcam do skorzystania ze spowiedzi w tym czasie (przed każdą Mszą św.). Przypominam, że jedno z przykazań kościelnych zobowiązuje do przystąpienia do Komunii św. w tym okresie do uroczystości Trójcy Świętej, tj. do dnia 7 czerwca.

2. Zapraszam na nabożeństwa majowe, które  odprawiane są w kaplicy codziennie o godz. 18.00, a po nich Msza św.

3. W tym tygodniu w liturgii będziemy wspominać: w czwartek św. Macieja Apostoła; w sobotę – św. Andrzeja Bobolę, patrona Polski. W sobotę, 16 maja o godz. 18.00 Msza św. imieninowa ks. proboszcza.

4.  Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego, z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, skierowała prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.

5. Trwają prace związane z założeniem głównego dachu. W mijającym tygodniu, z Bożą pomocą, bezpiecznie i pomyślnie udało zamontować dźwigary – główną konstrukcję dachu. W kolejnych dniach prace będą kontynuowane. Jest to bardzo kosztowne i pracochłonne przedsięwzięcie, ale z Bożym błogosławieństwem i ludzką życzliwością uda się je wykonać.

Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za wszelkie ofiary na budowę Kościoła. Niech dobry Bóg wynagradza hojność i odpowiedzialność za Kościół.

       Proszę o modlitwę w intencji bezpiecznych i pomyślnych prac.

6. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia  i dobrego tygodnia.