I Niedziela Adwentu – 01.12.2019

1. Rozpoczyna się czas adwentu, a wraz z nim nowy rok kościelny i duszpasterski. Mottem nowego roku są słowa: „Wielka tajemnica wiary”. Rozpoczyna on trzyletni cykl formacyjny, który będzie poświęcony Eucharystii. Pogłębienie życia Mszą św. – to jest zadanie, przed którym stoimy.

2. Msze św. roratnie będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Zapraszamy z lampionami.

3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w najbliższy piątek, 6 grudnia, Msza św. o godz. 18.00; w sobotę: godz. 10.00 i 18.00, w niedzielę według stałego porządku. Rekolekcje poprowadzi o. profesor Stanisław Kozakiewicz, paulin. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa. 

4. Wczoraj, w  uroczystość św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona naszej Archidiecezji, w katedrze nasz parafianin Radosław Pietrzak otrzymał nominację na nadzwyczajnego szafarza Komunii św. Życzymy Bożej opieki i błogosławieństwa w tej posłudze.

5. Dzisiaj rozpoczynam roznoszenie opłatków, ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone będą na założenie dachu na kościele.

6. Przy wyjściu z kaplicy, można nabyć tradycyjne świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

7. Za tydzień po Mszach odbędzie się kiermasz ciast, który przygotuje s. Rut z dziećmi i ich rodzicami.

8. Dziękuję państwu Kiezik za sprzątanie kaplicy. Jest już nowy grafik sprzątania.

9. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, życzę obfitości łask Bożych w dobrym rozpoczęciu Adwentu.