Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela zwykła – 15.10.2023 r.

1. Dziś obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Zbiórka ofiar do puszek przeznaczona na Fundusz Dzieło III Tysiąclecia, czyli stypendia dla ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za te ofiary.

2. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać: w poniedziałek, 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; we wtorek, 17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę, 18 października święto św. Łukasza, ewangelisty; w piątek, 20 października wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – w naszej kaplicy odprawiane są codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 08.30. Różaniec dla dzieci i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Za wspólnotowe odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny.

4. Dziś odbywają się wybory do Parlamentu Rzeczypospolitej oraz Ogólnonarodowe Referendum. Przypominamy, że udział w głosowaniu jest naszym obywatelskim prawem i obowiązkiem. Zachęcamy do skorzystania z tego prawa.

5. Trwają prace przy budowie kościoła związane z dociepleniem ścian: układany i klejony jest styropian. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni. Planujemy zakup i montaż oświetlenia – zachęcamy do fundacji lamp. Dziękuję kolejnym fundatorom: Państwu Staszewskim z Dajtek, p. Ani Gawłowicz.

6. Zbliża się listopad, a wraz z nim nabożeństwa wypominkowe. Kartki wypominkowe wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Kartki z wypisanymi imionami zmarłych wrzucamy do skrzynki.

7. Dziękuję za sprzątanie i przystrojenie kaplicy państwu Gasperowicz.

8. Naszym parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia.