Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela zwykła – 23.07.2023 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Kingę, we wtorek święto św. Jakuba, apostoła, w środę – św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny, w sobotę – św. Martę, Marię i Łazarza.

2. Dziś w niedzielę, 23 lipca rozpoczynamy Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo pojazdów. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę wdzięczności Bogu za szczęśliwe podróże – 1 grosz za jeden kilometr. Ofiary te będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy (zostaną przekazane dla Stowarzyszenia MIVA Polska)

3. Trwają prace przy budowie kościoła: wykonywany jest sufit w nawie głównej – skończone trzecie pole i tynkowana jest ściana szczytowa nad chórem. Dziękuję parafianom za pomoc w pracach, w przestawianiu rusztowania. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni.

4. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Maciejczyk.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.