Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela zwykła – 25.06.2023 r.

1.  Wspomnienia i święta liturgiczne: w środę, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; w sobotę, 1 lipca pierwsza sobota miesiąca – spotkanie róż różańcowych w Gietrzwałdzie.

2. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa jest odmawiana codziennie po różańcu o godz. 17.30, a w niedzielę jest śpiewana po Mszy św. o godz. 09.00.

3. Kuria Archidiecezji Warmińskiej informuje o nowej inicjatywie Wydziału Teologii UWM w Olsztynie pt. Wykłady Gietrzwałdzkie. Są to wykłady, których tematyka będzie związana z objawieniami Maryi w Gietrzwałdzie. Wykłady będą odbywać się 27 każdego miesiąca o godzinie 19.00 w bazylice w Gietrzwałdzie.

3. Trwają prace przy budowie kościoła: związane z wykonaniem sufitu: w nawie głównej drugie pole między dźwigarami już skończone, a w trakcie wykonania w kaplicy bocznej, wytynkowane zostały ściany i sufit w pomieszczeniu gospodarczym przy chórze. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni.

4. Do końca czerwca można składać elektrośmieci i złom. Środki ze sprzedaży przeznaczone będą na budowę kościoła.

5. W piątek zmarł śp. Paweł Reisenberg, pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00, a różaniec w jego intencji w poniedziałek i wtorek, o godz. 17.30. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

6. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary, a na progu wakacji życzymy dobrego, przeżywanego z Bogiem wypoczynku.