Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej – 04.06.2023 r.

  1.  W tym tygodniu w czwartek, 8 czerwca przypada uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej zwana Bożym Ciałem. Msze św. o godz. 08.00 i 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy tradycyjną trasą ul. Kresową, na tzw. Podkówce. Proszę o przygotowanie ołtarzy, chorągwi i baldachimu. Próby sypania kwiatków dla dziewczynek w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00, zbieranie kwiatów w środę o godz. 17.00.

2. W piątek tj. 9 czerwca br. ks. abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński udziela wszystkim osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warmińskiej dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych..

3. Trwa nabór do Katolickiego Zespołu Edukacyjnego św. Rodziny w Olsztynie: tj. do Liceum Ogólnokształcącego im. św. Rodziny, Szkoły Podstawowej oraz do Niepublicznego Przedszkola im. św. Rodziny.

4. Trwają prace przy budowie kościoła: zakończona pierwsza część sufitu w nawie głównej wraz z pionową ścianą, podciągiem nad prezbiterium; w tym tygodniu będzie przestawiane rusztowanie na kolejną część sufitu. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na budowę naszej świątyni.

5.   Można składać elektrośmieci i złom. Środki ze sprzedaży przeznaczone będą na budowę kościoła.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Olińskim.

7. Serdecznie dziękuję P. Dorocie Więcek za prace ogrodnicze i piękne urządzenie rabat kwiatowych i nasadzenia krzewów. Dziękuję za czarnoziem rodzinie Januszewskich. Dziękuję za pomoc w pracach przy plebanii Ryszardowi Koźniewskiemu i Włodkowi Świniarskiemu.

8. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Trójcy Świętej.