Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa – 02.04.2023 r.

1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

2. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do kaplicy adoracji. Adoracja w naszej kaplicy potrwa do godz. 21.00.

3. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego, o godz. 17.30 Droga krzyżowa, Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 21.30, o godz. 21.00 Gorzkie Żale.

5. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 10.00, o pełnych godzinach, do godz. 15.00.

Liturgia wigilii paschalnej rozpocznie się o godz. 19.30. Prosimy o przyniesienie świec.

5. W Niedzielę Wielkanocną Msza św. rezurekcyjna rozpocznie się procesją o godz. 07.00. Msze św. w ciągu dnia o godz.: 11.00, 13.15.

6. Do skrzynki można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Zapraszamy do pomocy w przygotowaniu grobu Pańskiego w środę po wieczornej Mszy św.

7. W kwietniu odprawiane są Msze św. gregoriańskie za śp. Władysławę Wróbel.

8. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn. Karteczki z informacją na stoliku.

9. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Panu Adamowi Strzałkowskiemu.

10. Życzymy dobrego, pełnego pięknych duchowych przeżyć wielkiego tygodnia.