Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela zwykła  – 29.01.2023 r.

1W czwartek, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 07.00 i 18.00.

2. 31 stycznia przypada liturgiczne wspomnienie Patrona naszej Parafii św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy na Odpust parafialny ku czci naszego Patrona, który odbędzie się w niedzielę, 5 lutego. Główna Msza św. o godz. 13.15, a po niej zimowy festyn parafialny przy plebanii, jak za dawnych lat. Wracamy do tej pięknej tradycji zabawy odpustowej, chętnych do pomocy w organizacji (przygotowanie ciast i różnych dań, itp.), prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza lub do P. Jerzego Burskiego.

3. W tym tygodniu I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.30, po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. W sobotę o godz. 08.30 różaniec, Msza św. i spotkanie róż różańcowych. Za tydzień w niedzielę Msza św. o godz. 11.00, a po niej spotkanie przed I-szą Komunią św.

4. Trwają prace przy budowie kościoła; związane z położeniem dachówki na plebanii. Rozstawione zostało rusztowanie w prezbiterium, od jutra (poniedziałek) rozpoczynamy tynkowanie ścian. Bóg zapłać wszystkich ofiarodawcom za złożone ofiary na budowę kościoła.

5.  Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Prokopczukom. Zachęcam inne rodziny do troski o naszą kaplicę.

6. W minionym tygodniu zmarła śp. Irena Litwinionek. Jutro o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb.

Od 1 lutego o godz. 18.00 odprawiana będzie Msza św. gregoriańska za śp. Bolesława Sokołowskiego – od rodziny Margalskich.

7. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy błogosławionego dnia Pańskiego.