Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu  – 04.12.2022 r.

1Zapraszamy na Roraty  we wtorki i czwartki o godz. 18.00. Proszę przynieść ze sobą lampiony. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.

2.  Dziś zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej.

 3. Już za tydzień w niedzielę, 11 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe (potrwają do wtorku, godz. 18.00). Będzie im przewodniczył ks. Sławomir Brewczyński, kapelan Wspólnoty Dusz Najmniejszych.

4. Ksiądz proboszcz roznosi opłatki na stół wigilijny. Ofiary zbierane przy tej okazji będą przeznaczone na kolejne prace przy budowie kościoła: ocieplenie ścian i wykończenie wnętrza.

5. Do nabycia świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, małe po 10 zł.

6. Wspomnienia liturgiczne: w środę, 7 grudnia wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza Święta o 12.00. Źródła nabożeństwa wywodzą się z objawień z Montichiari (1946), które zostały uznane przez biskupa diecezji. Objawienia przynoszą słowa: Dzięki modlitwie w tej godzinie [tj. 8 grudnia godz. 12.00], ześlę wiele łask dla duszy i ciała. (…) Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask.

7.Trwają prace przy budowie kościoła: został już zakończony główny dach kościoła. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary na budowę kościoła.

8. Dziękuję za sprzątanie kaplicy panu Andrzejowi Złotowskiemu wraz z synem, a panu Adamowi Nowickiemu dziękuję za odśnieżanie.

9. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy owocnego przeżywania adwentu.