Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela zwykła  – 13.11.2022 r.

1. Dziś XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Uleczyć tęsknotę”.  Przedmiotem modlitwy i pomocy jest UKRAINA. Ich świat rozpadł się w kilka minut. Bomby, wycie syren, zniszczone domy i ulice, konieczność ucieczki. Przyjęliśmy miliony potrzebujących z ogarniętej wojną Ukrainy. Jednak przytłaczająca większość pozostała na miejscu: walczą o każdy dzień, wspierają ojców i synów, którzy są na froncie. Tęsknią za najbliższymi, tęsknią za pokojem i normalnością. Nie bądź obojętny. Pomóż uleczyć ich tęsknotę. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Ukraina. 

2.  Wspomnienia liturgiczne: w środę, 16 listopada, święto NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia; w czwartek, 17 listopada, wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w piątek, 18 listopada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

 3. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych. Różaniec wypominkowy w środę i piątek o godz. 17.30 oraz w niedzielę o godz. 08.30.

4. Za tydzień ks. Proboszcz udaje się na kwestę do Parafii w Dajtkach. Módlmy się za wszystkich ofiarodawców.

5.Trwają prace przy budowie kościoła: część wschodnia dachu kościoła już jest gotowa, od strony zachodniej docieplane są ściany styropianem. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary na budowę kościoła: Bóg zapłać. Proszę o dalsze wsparcie.

6. Dziękuję za sprzątanie kaplicy p. Adamowi Strzałkowskiemu.

7. Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za złożone ofiary i życzymy wielu łask Bożych i błogosławionego tygodnia.