Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela zwykła  – 26.06.2022 r.

1. Piesze pielgrzymki: zachęcamy do uczestnictwa w 30 Warmińskiej Pieszej Pielgrzymce do Ostrej Bramy. Pielgrzymka wyrusza 6 lipca z Parafii Św. Jerzego w Kętrzynie. Natomiast 39 Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 31 lipca z Gietrzwałdu. Szczegóły na plakatach na tablicy ogłoszeń.

2. Wspomnienia liturgiczne: we wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w środę 29 czerwca uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota. W piątek nabożeństwo  z wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 17.30. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. W pierwszą sobotę różaniec, Msza św. i spotkanie róż różańcowych od godz. 08.30.

4. Prace przy budowie kościoła: kontynuowane jest murowanie cegły na wieży. Na wieży planowana jest instalacja zegara. Składam wielkie podziękowania osobom, które złożyły ofiary na ten cel.

6. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie, złożone ofiary i wspieranie naszego pięknego dzieła budowy kościoła. Dziękuję Państwu Nowickim za ufundowanie drzewa na łaty na dach. Dziękuję Panu Jarosławowi Bałazy za wykucie otworu na mechanizm zegara.

7. Parafia św. Wawrzyńca organizuje pielgrzymkę do Włoch – szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Adamowi Strzałkowskiemu z synem.

9. Zapowiedzi przedślubne:

Marta Monika Więcek z naszej parafii oraz Sebastian Nowakowski z Kraśnika

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.