Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 27.03.2022 r.

1. W ramach dobrego przygotowania do świąt wielkanocnych przeżywamy rekolekcje wielkopostne. Dziękuję bardzo serdecznie ks. Jarosławowi Dobrzenieckiemu za trud głoszenia Słowa Bożego.

2. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie żale dzisiaj godz. 16.00, rozpoczną się koronką do Miłosierdzia Bożego. W piątek, 1 kwietnia o godz. 19.15 odbędzie się droga krzyżowa ulicami naszego osiedla: od naszej Parafii do Parafii św. Wawrzyńca, proszę zabrać ze sobą świece. Nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w piątek spowiedź od godz. 17.45, następnie o godz. 18.00 Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po Mszy różaniec, a o 19.15 droga krzyżowa.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 08.30 i spotkanie róży różańcowej.

4. Do skrzynki można składać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

5. Trwa zbiórka elektrośmieci i złomu. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn. Karteczki z informacją na stoliku.

6. Na stoliku wyłożone są kartki z informacją o paczce dla Ukrainy – to jest lista konkretnych rzeczy. Paczki można dostarczać do parafii lub do Caritasu.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy oraz plebanii Państwu Margalskim. Dziękuję tym, którzy pomagają w rekolekcjach, szczególnie Jurkowi Burskiemu za przygotowanie posiłków dla księży.

Dziękuję Szymonowi Januszewskiemu za przywiezienie ziemi do prac ogrodniczych.

8. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Monika Gehrmann z naszej parafii oraz Kamil Gardecki z Białegostoku.