Ogłoszenia duszpasterskie –VIII Niedziela Zwykła – 27.02.2022 r.

1. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze św. w kaplicy o godz. 07.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły.

2. Dzisiaj oraz w Środę Popielcową przeprowadzana jest zbiórkę ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przeznaczone na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy. Dodatkowo w środę można przynosić środki pierwszej potrzeby dla uchodźców, którzy zamieszkają w ośrodku Caritasu w Rybakach: środki higieny osobistej, środki pielęgnacyjne dla niemowląt oraz żywność dla niemowląt.

3. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na terapię genową w walce z SMA oraz leczenie Kingi z Gutkowa.

4. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.00. Po Gorzkich Żalach (ok. godz. 15.30) Msza św.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 08.30.

6. Zachęcamy do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn.  Karteczki z informacją na stoliku.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy Państwu Ryżkowskim.

8. Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Życzymy owocnego rozpoczęcia wielkiego postu.