Ogłoszenia duszpasterskie – XIII niedziela zwykła – 27.06.2021 r.

1. Rozpoczęły się wakacje – czas nabierania sił duchowych i fizycznych. Podczas wakacji i urlopu pamiętajmy o naszych chrześcijańskich obowiązkach a szczególnie o niedzielnej i świątecznej Mszy Św.

2. Dziś przypada 144 rocznica objawień w Gietrzwałdzie. Transmisja Mszy św. w TVP Polonia o godz. 13.00. Mszy św. będzie przewodniczyć J.E. ks. bp Janusz Ostrowski.

3. We wtorek, 29 czerwca, w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w łączności z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce – we wszystkich kościołach katedralnych w naszej ojczyźnie zostanie odprawiona Eucharystia w intencji Ojca świętego Franciszka. W tym dniu jesteśmy zaproszeni do modlitwy w jego intencji.

4. W sobotę, 3 lipca w parafii Matki Bożej Różańcowej w Olsztynie – Dajtki, Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpocznie się sześćdziesiąte trzecie Jerycho Różańcowe. Zakończenie 10 lipca Mszą Świętą o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w piątek spowiedź od godz. 17.30, o 18.00 Msza św. oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. W sobotę o godz. 08.30 różaniec, Msza św. i spotkanie róż różańcowych.

5. W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie odprawiane będą codziennie o godz. 18.00, od 17.30 odmawiany jest codziennie różaniec. O wszelkich zmianach będziemy informować.

6. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do podjęcia studiów na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Przygotowują one do pracy przyszłych kapłanów, nauczycieli religii oraz specjalistów ds. rodziny. Zapraszamy również osoby w dojrzałym wieku. Każdy student ma do wykorzystania bogaty pakiet stypendialny. Szczegóły w Internecie i na ulotkach.

7. Organizowana jest zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Do końca lipca można składać sprzęt przy „szopce”.

8.Dziękuję za pomoc w pracach – przygotowanie desek do obicia – panu Henrykowi Krysiakowi oraz Ryszardowi Koźniewskiemu.

9. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Złotowskim.

10. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę, złożone ofiary i życzymy błogosławionego tygodnia.