Ogłoszenia duszpasterskie – X niedziela zwykła – 06.06.2021 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez udział w procesji Bożego Ciała swoim świadectwem umacniali wiarę innych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zewnętrznej oprawy uroczystości: rodzinom, które przygotowały ołtarze, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym baldachim, chorągwie oraz głośnik.

2. Za tydzień, w niedzielę, o godz. 11.00 Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w najbliższy piątek, 11 czerwca. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Litania do Serca Jezusowego odmawiana jest codziennie na zakończenie Mszy św.

4. Przy wyjściu z kaplicy jest wyłożone specjalne wydanie GN o św. Józefie – do zabrania za dobrowolną ofiarą.

5. 7 czerwca 2021 r. w parafii Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej w Olsztynie, ul. Morska 29, Apelem Maryjnym i Mszą Świętą o godz. 21.00 rozpocznie się sześćdziesiąte drugie Jerycho Różańcowe.  Zakończenie 14 czerwca Mszą Świętą o godz. 18.00.

6. Prace przy budowie kościoła: rozpoczęto wykonanie kopuły – wieżyczki. Dziękuję Jarkowi Bałazemu za wykonanie kolejnych otworów wentylacyjnych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają dzieło budowy naszej świątyni.

Dziękuję pani Dorocie Więcek za prace ogrodnicze.

7. Pozdrawiam wszystkich gości i parafian i życzę wielu łask w rozpoczynającym się tygodniu.