Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

1. W tym tygodniu w liturgii: jutro NMP Matki Kościoła, w środę św. Filipa Neri, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej, a w przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i komunii wielkanocnej.

2. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się uroczystość I-szej Komunii św. Od jutra będziemy przeżywać tzw.: „biały tydzień”.

3.Wstępnie została ustalona data wmurowania i poświęcenia kamienia węgielnego do nowego kościoła, na 25 września (sobota), o godz. 11.00. W czasie tej uroczystości zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Od czerwca rozpocznie się bezpośrednie przygotowanie do tego sakramentu.

4. Trwają prace przy budowie kościoła: zakończone zostało betonowanie wieży. Jeśli chodzi o takie prace, to budowa kościoła jest zakończona. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają dzieło budowy naszej świątyni.

5. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała (czwartek, 3 czerwca). Centralna Msza św. będzie odprawiona o godz. 10.00 (jeśli pogoda na to pozwoli, to Msza św. zostanie odprawiona przy krzyżu). Po jej zakończeniu wyruszy procesja eucharystyczna nową trasą: ulicami Kresową i ks. Kordeckiego.

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Izabela Kiezik z naszej parafii oraz Sebastian Januszewski z Gdańska.

7. Pozdrawiam wszystkich gości i parafian i życzę wielu łask w rozpoczynającym się tygodniu.