Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2020 r.

1. W środę, 21 kwietnia, w godzinach wieczornych, zakończył swoje ziemskie pielgrzymowanie Jego Ekscelencja Arcybiskup Wojciech Ziemba. Dziękując Stwórcy za jego służbę wobec ludu Bożego,  za dobro, którego doświadczaliśmy przez jego pasterską posługę, módlmy się, aby został włączony do Kościoła chwalebnego. W poniedziałek, 26 kwietnia o godz. 16.30 nastąpi wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego do katedry oraz Nieszpory. O 17.00 Msza święta z udziałem duchowieństwa. O 19.00 Msza z udziałem osób konsekrowanych i wiernych świeckich. Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 12.00 będzie transmitowana on-line (archwarmia.pl; radioolsztyn.pl).

2. 1 maja – w I-szą sobotę miesiąca o godz. 08.30 różaniec i Msza św. z różami różańcowymi.

3. W sobotę rozpoczniemy odprawianie nabożeństw majowych. W dni powszednie o godz. 17.30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i czytanką. W niedziele i święta o godz. 08.45.

4. Święto flagi: W niedzielę, 2 maja przypada narodowe święto flagi – wywieszenie w tym dniu flagi narodowej jest wyrazem naszej dumy z przynależenia do narodu polskiego.

5. Jak można zobaczyć trwają bardzo zaawansowane prace przy budowie kościoła: w mijającym tygodniu została zalana betonem przedostatnia część najwyższej kondygnacji wieży; także rozpoczęto bardzo ważny etap w budowie kościoła, mianowicie montaż okien. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają dzieło budowy naszej świątyni: Bóg zapłać.

6.. Dziękuję za sprzątanie kaplicy pani Marii Welenc oraz państwu Prokopczukom.

7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Karolina Welenc., wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

8. Pozdrawiam wszystkich gości i parafian i życzę wielu łask od Jezusa Dobrego Pasterza.

Komunikat Rektora WSD „Hosianum” na Niedzielę Dobrego Pasterza   

        Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne.  Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji powołań kapłańskich,  zwłaszcza do naszego Warmińskiego Seminarium Duchownego „Hosianum”. Bardzo dziękujemy za dotychczasową modlitwę,  ofiary i wszelką życzliwość okazywaną Wspólnocie Seminaryjnej. Informujemy młodych ludzi, że wraz z niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna się okres rekrutacji do Wyższego Seminarium Duchownego. Osoby pragnące podjąć drogę formacji seminaryjnej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej naszego Seminarium. Ks. Hubert Tryk