Ogłoszenia Duszpasterskie – V niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, szczególny czas łaski, podczas którego mamy możliwość z wiarą przyjmować Słowo Boże oraz doświadczyć Bożego Miłosierdzia. Drugi dzień odbędzie się w niedzielę, 28 marca. Nauki rekolekcyjne oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas każdej Mszy św. oraz Gorzkich Żali.

2. Jutro (poniedziałek) nasza kaplica będzie kościołem stacyjnym dla Olsztyna. Plan dnia: od godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz okazja do spowiedzi, o godz. 17.30 Gorzkie Żale, a następnie Msza św. Serdecznie zachęcam do modlitwy.

3. Za tydzień niedziela palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św. W najbliższy czwartek, 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP, a zarazem Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

4. Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa w piątek: o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 17.30 dla dorosłych, w niedziele Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00, a po nich Msza św. (ok. godz. 16.30). Do skrzynki można wrzucać ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego.

5. Organizowana jest zbiórka starych telefonów i tabletów. Środki pozyskane z tej akcji zostaną przeznaczone na remont domu rekolekcyjnego Zacheusz w Nowym Kawkowie. Na stoliku przy wyjściu z kaplicy jest pudełko, gdzie możemy wrzucać te sprzęty.

6. Bóg zapłać za wsparcie budowy naszego kościoła, za wszelkie ofiary składane na ten cel. Dziękuje wszystkim parafianom, którzy regularnie pomagają budować świątynię. Obecnie zostały zamówione okna – 27 sztuk.

7. Zachęcam do przekazania 1% na rzecz naszej parafii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Warmińskiej: wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym numer KRS:0000245507,  z dopiskiem (cel szczegółowy): Bosko – Olsztyn.

8. Dziękuję rodzinie Gwozdowiczów za sprzątanie kaplicy.

9. Wszystkim gościom i parafianom życzę zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz wstawiennictwa naszego patrona św. Jana Bosko.