Ogłoszenia Duszpasterskie – XXVI Niedziela zwykła – 27.09.2020 r.

1. W Liturgii Kościoła: poniedziałek wspomnienie św. Wacława, męczennika, we wtorek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w środę – świętego Hieronima, w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w piątek – św. Aniołów Stróżów.

2. W tym tygodniu: I-szy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie, I-szy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17.30. W piątek chorych z Komunią św. odwiedzimy w godzinach przedpołudniowych.

3. W sobotę, 3 października, o godz. 11.00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii przez ks. Infułata Jana Jerzego Górnego. W piątek, o godz. 19.00 będzie spowiedź dla kandydatów, świadków oraz rodziców. Rodziców proszę o przygotowanie kaplicy do uroczystości.

4. W czwartek, 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godz. 18.00, oprócz niedzieli (różaniec będzie odmówiony przed Mszą św. o godz. 09.00, o 08.40). Różaniec dla dzieci, szczególnie przygotowujących się do I-szej Komunii św., we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Za odmówienie jednej części różańca można uzyskać odpust zupełny.

5. Za tydzień w niedzielę, 4 października, o godz. 11.00 Msza św. i po niej spotkanie dla rodziców i dzieci przystępujących do I-szej Komunii św., a za dwa tygodnie, 11 października, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

6. Dziękuję Panu Wiesławowi Prokopczukowi oraz Mateuszowi Kuczowi za sprzątanie kaplicy. Jest już nowy grafik dyżurów sprzątania. Dziękuję za troskę o naszą kaplicę, zachęcam inne rodziny do włączenia się do sprzątania.

7. Trwają prace przy budowie kościoła. W mijającym tygodniu została zalana betonem kolejna część fundamentów nawy bocznej. Dziękuję za pomoc w pracach Henrykowi Krysiakowi, Ryszardowi Koźniewskiemu. Leszkowi Doboszowi, Adamowi Strzałkowskiemu z synkiem Gabrysiem oraz Maciejowi Pacewiczowi. Bóg zapłać tym wszystkim, którzy wspierają budowę naszego kościoła parafialnego, dziękuję za ofiary na budowę kościoła.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia. Niech rozpoczynający się tydzień przyniesie nam wzrost Bożej mądrości. Niech Boże błogosławieństwo obejmie nas i wszystkie nasze sprawy.