Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela zwykła – 06.09.2020 r

.

1. W tym tygodniu w liturgii we wtorek przypada święto Narodzenia NMP, Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

2.  Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa.

3. Informuję, że Pierwsza Komunia Święta odbędzie się w niedzielę, 20 września o godz. 11.00. Msza św. oraz spotkania organizacyjne rodziców odbędą się w niedziele, 6 i 13 września o godz. 11.00.

      Proszę wiernych, aby w niedzielę, 20 września zaplanowali przyjście na Mszę św. na inną godzinę niż 11.00, aby umożliwić wejście do kaplicy rodzinom dzieci komunijnych.

Pierwsza Komunia św. w przyszłym roku planowana jest w niedzielę, 16 maja 2021 r. Spotkania dla tych dzieci rozpoczną się od października.

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę, 13 września, rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.15.

5. Serdecznie zapraszamy na „Święto Ziemniaka”, które  odbędzie się w sobotę, 19 września, przy gospodarstwie agroturystycznym „Pod Olchą”, od godz. 14.00. W programie gry i zabawy, muzyka, konkursy, jazda konna i wiele innych atrakcji.

6. Kontynuujemy prace przy budowie kościoła. W mijającym tygodniu przygotowane zostały szalunki i zbrojenie na ławy fundamentowe nawy bocznej, a także postawione rusztowanie do wieży. Dziękuję za pomoc w pracach panu Ryszardowi Koźniewskiemu, Henrykowi Krysiakowi, Jarosławowi Bałazemu oraz za kierowanie pracami Jackowi Markowskiemu. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie duchowe i materialne naszego dzieła budowy kościoła, za ofiary składane na ten cel.

7. Dziękuję za sprzątanie kaplicy pani Ani Bałazy

8. Pozdrawiam wszystkich gości i parafian. Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Niech Pan Bóg wszystkim hojnie błogosławi.