Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela zwykła – 16.08.2020 r.

1. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, w czwartek – wspomnienie św. Bernarda, w piątek – wspomnienie – św. Piusa X, papieża, w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

2. Trwają prace przy budowie kościoła: w mijającym tygodniu został wykonany strop drugiej kondygnacji wieży.

Dziękuję wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w budowę naszego kościoła, za modlitwę w tej intencji oraz za ofiary składane w różny sposób na ten cel.

3. Dziękuję za sprzątanie kaplicy oraz za kwiaty państwu Ryżkowskim.

4. Serdeczne Bóg zapłać panu Grzegorzowi Gasperowiczowi za wykonanie i zamontowanie mebli kuchennych na plebanii.

5. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O POMOC DLA MIESZKAŃCÓW BEJRUTU

We wtorek, 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5 tys. rannych i szkody materialne opiewające ma miliardy dolarów. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Potrzeby są jednak dużo większe. Podobnie jak przychodziliśmy z pomocą ofiarom innych tragedii, również teraz chcemy pokazać nasze szlachetne polskie serca i w sposób konkretny dać wyraz naszej braterskiej miłości. Zwracam się więc z gorącym apelem, aby niedziela 16 sierpnia br. stała się Dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Proszę, aby we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, w modlitwie powszechnej dodać wezwanie za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Proszę również, aby tego dnia, przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce, po wszystkich Mszach Świętych zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych. Dziękuję wszystkim za pomoc już ofiarowaną, zwłaszcza polskim strażakom i medykom, którzy nazajutrz po tragedii udali się na miejsce wypadku, aby świadczyć doraźną pomoc i walczyć o zdrowie i życie ofiar tragedii. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie. Wszystkim z serca błogosławię.

Ofiary można wrzucać do puszki przy wyjściu z kaplicy.

6. Pozdrawiam wszystkich gości i parafian. Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Życzę błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, a przede wszystkim udanych i owocnych urlopów.