Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Trójcy Świętej – 07.06.2020 r.

1. Msze św. w niedziele i święta w naszej parafii odprawiane są o godz. 09.00, 11.00 i 13.15, w dni powszednie o godz. 18.00. Wszystkie Msze św. w kaplicy, na razie nie ma Mszy w kościele św. Wawrzyńca dla naszej parafii.

2. W najbliższy czwartek, 11 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Otworzyła się możliwość zorganizowania procesji. Msze św. w tym dniu o godz. 09.00 i 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja Bożego Ciała w tradycyjnej formie znaną trasą: ul. Żółkiewskiego i ul. Kresowa (Podkówka). Proszę o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach oraz panów do baldachimu. Próby sypania kwiatów dla dziewczynek obędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00, przed kaplicą.

3. W związku z pandemią koronawirusa obecnie obowiązują następujące zasady:

– w kościołach i innych obiektach kultu religijnego:

 a) uczestnicy mają obowiązek zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny;

 b) nie obowiązuje żaden limit osób;

c) nie dotyczy obowiązek zachowania odległości 2 metrów między osobami; oczywiście jeśli jest możliwe, to dla względów bezpieczeństwa sanitarnego można zachować dystans, jednak nie jest to obowiązek prawny – w budynku kościoła wystarczą maseczki;

– podczas zgromadzeń poza kościołami i innymi obiektami kultu religijnego:

 a) uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem sprawujących kult religijny;

 b) nie obowiązuje limit 150 osób;

4. W czerwcu litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie odmawiana  pod koniec Mszy jako dziękczynienie po przyjętej Komunii. 

5. Mamy bardzo radosną nowinę: udało się już pozyskać kamień węgielny pod budowę naszego kościoła. Jest to cegła z pierwszego Domu dla ubogiej młodzieży wybudowanego przez św. Jana Bosko w turyńskiej dzielnicy Valdocco. Kamień został przekazany przez  Inspektora Inspektorii Warszawskiej Salezjanów Księdza Tadeusza Jareckiego. Uroczystość poświęcenia i wmurowania tego kamienia prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym roku.

6. Konstrukcja dachu głównego kościoła została już zakończona. Pozostało do wykonania deskowanie i założenie papy. Wczoraj wykonana została podmurówka. Dziękuję za pomoc w pracach panom: Darkowi Pacholczykowi, Ryszardowi Koźniewskiemu, Wiesławowi Prokopczukowi, Mateuszowi Kuczowi.

Składam serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary na budowę Kościoła i jednocześnie zachęcam do dalszego wsparcia, aby prace mogły być kontynuowane. Planowane jest rozebranie rusztowania wewnątrz kościoła i wylanie wylewki betonowej, następnie domurowanie kaplicy od strony wschodniej, a także kontynuowanie wznoszenia wieży.

6. Dziękuję bardzo za sprzątanie kaplicy i kwiaty państwu Margalskim.

7. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, pięknego i spokojnego Dnia Pańskiego oraz dobrego tygodnia.