Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020 r.

1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych, które  odprawiane są w kaplicy codziennie o godz. 18.00, a po nich Msza św. Przy kapliczce o godz. 19.00.

2. W przyszłą niedzielę, 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzień zamykający okres wielkanocny.

3. We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Jest to dzień, w którym dostrzegamy wielką rolę matki w życiu każdej rodziny i każdego człowieka. Wszystkim mamom ofiarujemy modlitwę.

3. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała.  W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, nie będzie możliwe zorganizowanie procesji Bożego Ciała w tradycyjnej formie z licznym udziałem wiernych. Zgodnie z zaleceniem księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, planujemy  zorganizować na terenie naszej parafii „procesję” do czterech ołtarzy w formie objazdowej, z zachowaniem aktualnie obowiązujących rygorów sanitarnych. Proponuję, aby przygotować ołtarze w najdalszych częściach naszej parafii, np. na Osiedlu Ptasim, Leśnym, na krzyżówce ul. Kmicica, a także ul. Basieńki i Oleńki. Do przyszłej niedzieli czekam na inne propozycje parafian i proszę o zgłaszanie się do przygotowania ołtarzy. Taka forma procesji objazdowej pozwoli dotrzeć z Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwem w te zakątki parafii gdzie prawdopodobnie nigdy procesja w formie tradycyjnej nigdy nie przejdzie.  Trasa przejazdu zostanie wcześniej podana.

4. Trwają prace związane z założeniem głównego dachu. W mijającym tygodniu, z Bożą pomocą, bezpiecznie i pomyślnie udało zamontować płatwie łączące główne dźwigary. W tym tygodniu planowane jest ostateczne połączenie głównego dachu z dachem prezbiterium, a także zakładanie krokwi.

Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za wszelkie ofiary na budowę Kościoła. 

  Proszę o modlitwę w intencji bezpiecznych i pomyślnych prac.

5. Dziękuję bardzo za sprzątanie kaplicy i kwiaty państwu Prokopczukom i Mateuszowi Kuczowi. Panu Wiesławowi dodatkowo dziękuję za koordynowanie dyżurów sprzątania.

6. Wszystkim życzę Bożego błogosławieństwa, zdrowia  i dobrego tygodnia.