Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła – 26.01.2020 r.

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na odpust parafialny ku czci naszego patrona – św. Jana Bosko, który odbędzie się w niedzielę, 2 lutego. O godz. 11.00 – Msza odpustowa pod przewodnictwem ks. prałata Bronisława Siekierskiego. Po Mszy św. wspólne świętowanie przy ognisku, muzyce i pysznym poczęstunku oraz rozgrzewającym napoju, dla najmłodszych pączki i inne smakołyki. Zachęcam do zaangażowania się w organizację festynu, np.: przez upieczenie ciasta lub pomoc przy rozkładaniu namiotów.

2. W następną niedzielę, 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, potocznie zwane Matki Bożej Gromnicznej. Błogosławieństwo gromnic odbędzie się podczas wszystkich Mszy świętych. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego. 

3. W rozpoczynającym się tygodniu przypada I sobota miesiąca. O godz. 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa różańcowa, a następnie Msza św. i spotkanie róż różańcowych.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Tomasza z Akwinu, a w piątek św. Jana Bosko.

5. Wizyta duszpasterska w naszej parafii na czas ferii zimowych zostaje zawieszona. Dalsza część kolędy od poniedziałku, 3 lutego. Plan podany jest na stronie internetowej parafii oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń. Ofiary składane podczas wizyty duszpasterskiej przeznaczone będą na dalsze prace przy budowie kościoła.

6. Msze św. w kaplicy, w dni powszednie, w czasie ferii, będą odprawiane o godz. 18.00.

7. Trwają prace budowlane przy kościele: została zalana betonem pierwsza kondygnacja wieży oraz klatka schodowa na chór.

8. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Małgorzata Marcysiak i Michał Kuhiwczak – oboje z naszej parafii.

9. Dziękuję za sprzątanie kaplicy państwu Koźniewskim. Zachęcam inne rodziny do troski o naszą kaplicę.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego Dnia Pańskiego, a także udanego, owocnego odpoczynku feryjnego.